...ja tu tylko sprzątam...

Moja praca jest moją pasją, bo lubię to, co robię.

Uważam, że jakąkolwiek pracę się wykonuje, należy starać się ją zrobić jak najlepiej,najsumienniej. Wtedy praca daje satysfakcję.

Wiele różnych rzeczy robiłam już w życiu, ale zawsze moją pasją była ochrona środowiska. Od 1994 roku prowadzę w Polsce akcję "Sprzątanie świata" i wiele innych działań proekologicznych. Do tego celu założyłam Fundację Nasza Ziemia. Moje działania znalazły uznanie i władz państwowych - w 2001 roku zostałam odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - i najbardziej krytycznych odbiorców: dzieci. W 2002 roku zostałam uhonorowana Orderem Uśmiechu. Te odznaczenia są dla mnie potwierdzeniem, że to co robię jest potrzebne i robione dobrze.

Cieszą mnie wszystkie, nawet najmniejsze pozytywne wiadomości: że gdzieś zasadzono drzewo, zlikwidowano dzikie wysypisko, rozpoczęto edukację ekologiczną lokalnej społeczności, oczyszczono miejscową rzeczkę itp. Cieszy mnie to, bo jest dowodem nowej świadomości i zmieniającego się stosunku człowieka do przyrody na przyjazny naturze.

Mimo, że dużo pracuję - a może właśnie dlatego - mam czas także na przyjemności. Lubię spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Lubię także i potrafię się polenić - to pozwala mi utrzymać równowagę fizyczną i psychiczną. A lenię się zawsze w aktywny sposób. Jeżdżę na rolkach, na rowerze, chętnie pływam, zimą jeżdżę na nartach. Uwielbiam także chodzić do kina, pójść na dobry koncert, czytać książki, podróżować, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Za to w ogóle nie pociąga mnie myśl o locie w kosmos.